Yarışma Teması

ODTÜ’NÜN İKONLARI

ODTÜ’nün 60’lı, 70’lı, 80’li, 90’lı yıllarına ait ODTÜ ikonları ile ürün tasarımı*

*Örnek: Bunlarla sınırlı olmamak üzere; ODTÜ kampüslerinde (Ankara, Kuzey Kıbrıs ve Erdemli) bulunan sanat eserleri, binalar, hocalar, ODTÜ’ye dair sözler ve efsaneler, orman, flora ve faunası gibi.

Yarışmanın Amacı

Yarışma İçeriği

Yarışmaya kullanım malzemesi serbest, gerçekleştirilebilir ve ODTÜDEN Mağazasında yer alabilecek*, özgün grafik ve endüstriyel ürün tasarımları ile katılım beklenmektedir.

*Tişört, şort, anahtarlık, sweatshirt, çantalar, termos, matara, kupa, bisiklet aksesuarları, şemsiye, yağmurluk, mıknatıslı ürünler, hediyelik eşyalar, masa üstü objeler, takı ve aksesuar, vb.

Katılım Koşulları

  1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  2. Yarışma katılımı için ODTÜ öğrencisi olmak gerekli ve yeterlidir.
  3. Yarışmaya katılan her projede özgünlük, daha önce üretilmemiş olması, 2017 tarihinden önce düzenlenen başka bir yarışmada ödül almamış olması şartı aranmaktadır.
  4. Yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
  5. Seçici kurul asil üyeleri ve yarışma raportörleri ile bu kişilerin birinci dereceden yakınları seçici kurul üyesinin görevli bulunduğu kategoride yarışmaya katılamaz.

Katılım Formatı

Başvuru formu linkine tıklayarak kimlik bilgileri, proje tanıtım yazısı ve proje görseli yükleme alanları doldurularak sayfanın aşağısında yer alan “katıl” butonuna basarak yarışmaya katılmak mümkün olacaktır. Başvuru formunun doldurulmasından sonra katılımınıza dair bilgilendirme maili formda belirtilen adrese iletilecektir.

Başvuru Linki: yarisma.odtuden.com

Başvuru formunda yer alan bilgiler aşağıdaki gibidir:

Uyarılar

Seçici Kurul

Değerlendirme Kriterleri

Seçici Kurul değerlendirmesinde dikkate alınacak hususlar aşağıdaki gibidir;

*Eserlerin özgünlüğüne ilişkin değerlendirme hakkı Seçici Kurula aittir.

*Tarihlerde herhangi bir değişiklik olduğu takdirde  güncel tarihler web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

*Yarışma sonuçları seçici kurul tarihinden itibaren 2 hafta içerisinde yarisma.odtuden.com.tr adresinden ilan edilecektir.

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Ödüller

Değerlendirmede seçilen ve satışa sunulacak ürünler üzerinde tasarımcısının ismi belirtilecektir.